Sdružení měst a obcí povodí Ondřejnice

Videa Kateřinický trail 2018

 

A je to za námi!

Výsledky ze závodu si můžete prohlédnout ZDE, nebo v záložce „Výsledková listina“ -> „Výsledková listina 2018“. Je možné si i dodatečně po kliknutí na své jméno vytisknout svůj vlastní diplom. 

DĚKUJEME všem účastníkům, závodníkům, organizátorům, fanouškům a zkrátka všem, kteří se na našem závodě podíleli. Bez vás by závod nebyl takový, jaký nakonec byl. My jsme si ho moc užili a doufáme, že i vy máte stejné pocity! 🙂 Úžasné počasí bylo už jen pomyslnou třešničkou na našem nedělním běžeckém dortu.

V případě jakýchkoliv připomínek či námitek na zlepšení pro další ročníky nám neváhejte napsat na katerinicky-trail@seznam.cz.

Fotografie budou postupně přibývat v galerii – záložka „Galerie“ -> „Foto 2018“, tak buďte prosím trpěliví. V případě, že máte nějaké fotografie, nebo jste fotili přímo na trati, ozvěte se prosím, vaše fotografie zveřejníme na našem webu i na Facebooku. 🙂

Ještě jednou děkujeme a budeme se těšit zase za rok! 🙂

Datum závodu pro příští rok je určeno na neděli 13. října 2019.

Článek od vítěze závodu Petra Murase

Vítěz hlavního závodu na 11 500 m, Petr Muras, napsal o našem závodu pár slov. V případě jakýchkoliv dalších postřehů nebo nápadů pro zlepšení pro příští ročníky se určitě nebojte napsat! 🙂
 

Kateřinický trail

Včera, v Neděli 16.10. se tři naši účastníci postavili na start 6. ročníku Kateřinického trailu (11,5 km – 160 m+). Tedy ne moc daleko na jih od Ostravy. Martinem byl tento závod, po zkušenostech z předchozích ročníků, celkem vychválen. Jen mne lehce konsternovala výše startovného na místě, které činilo 350 korun, a já se rozhodnul tak nějak na poslední chvíli, takže se tato částka týkala i mne. Zkušenost praví, že kvalita závodu/zázemí opravdu úměrná ceně není, ale v tomto případě se jedná o jediné negativum nedělního dne, který se vyjímal především náhlými letními teplotami, na které si naše organizmy již zcela odvykly. Repertoár občerstvovačky ve finiši byl výživný dostatečně a tombola dostatečně zásobena pro téměř 100 ze 200 závodníků, na které se usmálo štěstí, v čele s hlavní cenou, živou husou na provázku.

Start závodu vedl chvíli po asfaltu do kopce, vně z vesnice. Na čele se utvořila dvojice mladíků, které jsem rychle identifikoval jako běžce poloviční trati (5750 m). Jejich tempo jsem však akceptoval, a zakončoval první okruh jen lehce v jejich závěsu, zatímco oni finišovali. Po prvním okruhu jsem si troufnul se nenapít, ale vysoká teplota babího léta mne za to mohla celkem lehce potrestat. Tempo pětkařů však moc neakceptovali moji pronásledovatelé, Roman Janeček a Aleš Velička, kteří pokračovali za vzájemné spolupráce, s téměř 400 m odstupem za mnou, což šlo vypozorovat při stoupačkách na loukách za vesnicí. A tak tomu bylo až do konce závodu. Vysluněné loučky byly v kontrastu s lesními dolinami, kde se občas také našlo nějaké to stoupání, ale stále velice běhatelné, doprovázeno nějakým tím bahnem, které při druhém proběhnutí již docela prořídlo. Ke konci okruhu následoval docela svižný seběh, ovšem na štěrkové cestě, plné větších šutrů, takže opatrnost byla na místě. Trať byla slušně poseta fanoušky, pořadately a fotografy, kteří pěkně povzbuzovali.

Na konci konců si tak náš klub bere vítězství ze závodu. Petr Muras, v čase 44:13. Na šestém místě Martin Hořinek, v čase 49:25, vylepšivší si svůj čas z roku minulého, a s podstatně lepším pocitem z běhání, než před týdnem na Ondřejníku, a na desátém místě Stanislav Kováček, v čase 54:35. Ten však poté ještě avizoval, že pokračuje v běhu na Lysou. Zřejmě jde o člena, jehož málokterý závod v přístupných termínovkách uspokojí, co se týče denní kilometráže.

Nejdůležitějším sdělením ovšem je, že onu kachnu nikdo z nás nakonec nevyhrál, a to jsme zodpovědně sečkali až na konec vyhlášení tomboly. Startovné mi aspoň vykompenzovala finanční odměna. Na další ročník se tak přihlásím rád. Snad mi vylosují aspoň mixér, či žehličku ?

P.S.: Také se mi dostala do rukou sleva 50 procent na startovné na Silesia Cross Marathon o dalším víkendu. Pakliže někdo chce, napiště mi na FB.

Petr Muras

Výsledky: http://www.results.onlinesystem.cz/ResultsDetail/Index/?Id=903

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
(zdroj: http://www.mkseitl.cz/archiv/2754)

Pozvánka – SILESIA kros 1/2 marathon

Ahoj sportovci, běžci.
 
Zveme vás všechny na partnerský závod, který se koná další víkend v Opavě. Dne 21.10. se běží SILESIA kros 1/2 marathon na distancích 6, 13 a 23 km. Trasy vedou v okolí Opavy, Hradce nad Moravicí a zámku Raduň. Připraveny jsou také běžecké závody pro děti, hodnocení družstev a také dámský kros bez věkového omezení na distanci 6 km. Potkáme se na startu!
 

VI. ročník za námi, VII. ročník před námi

Děkujeme všem závodníkům, divákům, organizátorům, pomocníkům a zkrátka všem, kteří se podíleli na nedělením prosluněném v pořadí už šestém Kateřinickém trailu a kteří vytvořili tak úžasnou atmosféru! 

Věříme, že se všem závod líbil a potkáme se s vámi na startu i v příštím roce. V případě, že by jste měli jakékoliv připomínky, pocity, dojmy, či cokoliv dalšího, co by jste nám chtěli sdělit, napište nám prosím na katerinicky-trail@seznam.cz nebo na Facebook, budeme moc rádi za jakoukoliv zpětnou vazbu – ať už pozitivní, tak hlavně také tu negativní, ať víme, co do příštích ročníků vylepšit. 🙂 Všechny vaše postřehy budou poté zveřejněny v záložce reference.

V případě, že máte i jakékoliv fotky či videa, kterými by jste se chtěli pochlubit nebo je zveřejnit, posílejte také na katerinicky-trail@seznam.cz (Facebook), vše bude zveřejněno v galerii, kde už je nyní můžete vidět první fotky ze závodu. 

Bylo také rozhodnuto o termínu příštího ročníku, v pořadí už sedmém, bude to neděle 14. října 2018!

Výsledky VI. Trailového běhu

Výsledky na stránkách onlinesystem.cz

Na této stránce s výsledky je možný i tisk diplomů pro všechny závodníky všech kategorií. Stačí pouze kliknout na své jméno a po rozkliknutí v levém spodním rohu kliknout na „tisk diplom“.  

VI. ročník je tady!

Ahoj, kamarádi, běžci a běžkyně!

Tak jak jsme slíbili, opět se hlásíme a jsme připraveni pro vás zorganizovat VI. ročník Kateřinského trailového běhu, který se bude konat v neděli 15. října 2017!

Změny a novinky pro VI. ročník

 • Rozšíření kategorie pro ženy na 11 500 metrů.
 • Snížení startovného.
 • Běh týmů „TY & JÁ“ (smíšená dvojice = žena + muž) – 5 750 metrů.

Smíšené dvojice

 • Život je příliš krátký na to, abychom jím běželi sami. Běžíš-li s někým, zvlášť tobě blízkým, zažíváš dvojnásobnou radost. Máš-li trable, při běhu ve dvou se stávají polovičními. Zkus to a poznáš, že to jinak nechceš. A to dokonce tehdy, jsi-li vlk samotář.
 • Pro holky, co si chtějí vyzkoušet závod tohoto typu a nechtějí do toho jít samy. Pro kluky, kteří v tom holky nechtějí nechat. Pro kámoše, parťáky, minulé, současné a případné budoucí lásky.
 • Představte si, že na trailu doběhnete 5750 metrů (1 kolo) a jste v cíli. Na místo pocitu „mám to za sebou“, stepujete v cíli a čekáte, jak zvládne stejnou trať vaše partnerka. Udělali jste dostatečný náskok? Využije ho? Nevyužije? Anebo vylepší, co jste pokazili?
 • Schválně kam až to dotáhneš se svým parťákem nebo parťačkou, vaše časy budou sečteny. Navíc bude každý z běžců zároveň klasifikován ve svých původních běžeckých kategoriích, má tedy šanci uspět na dvou frontách.

Co nám přináší trénink smíšených dvojic?

 • Snadněji si udržíme motivaci.
 • Rychleji splňujeme stanovené cíle a snažíme se je o to více překonávat.
 • Ve dvou si užijeme více legrace, ve dvou se to přece jen lépe táhne. 🙂
 • „Sparing partner“ nám pomůže stanovit si i cíle nové.
 • Sdílení pocitů, vzájemnou komunikaci, využití času, kdy ani jeden z náš nemůže zírat do mobilu a výbornou možnost si popovídat. Mluvení při běhu, tzv. „talk test“, je dobrým ukazatelem toho, jaké tempo je pro vás optimální. Je to takové tempo, při němž zvládnete mluvit plynule bez zajíkání a bez nepřiměřeného zadýchání.

Co nám přináší závod smíšených dvojic během a po závodě?

 • Vzájemnou podporu a pocit, že na to nejsme sami.
 • Ještě dlouho po závodě budeme mít společné téma k hovoru a další společné vzpomínky.
 • Společnou radost, spoustu vyplavených endorfinů, což naším nervovým receptorům říká, že za to může nejen běh, ale i osoba, se kterou běh provozujeme.

Pro koho je smíšený běh vhodný?

 • Pro kohokoliv od 13 do 100 let.
 • To, že jde o běh v páru ve složení žena a muž, neznamená, že dvojici můžou tvořit jen manželské páry, závod je otevřený pro smíšené dvojice, které tvoří přátelé, kolegové, sousedé, kamarádi, kluci a holky, anebo lásky staré, stávající, či nové.

Pravidla běhu smíšených dvojic

 • Můžete, ale nemusíte běžet od startu až do cíle společně.
 • Můžete taktizovat každý podle svého plánu, nezáleží, kdo bude v cíli první. Vaše časy se po doběhu sečtou a vyhodnotí se jako jeden výsledný čas.
 • Nadále vám bude měřen váš individuální čas, a tak se můžete umístit i ve své původní kategorii jako jednotlivec. Dvojí radost a motivace. 😉
 • Při registraci zaplatí každý samostatné startovné sám za sebe. Smíšený běh dvojic nebude zpoplatněn žádnou další finanční částkou, bude však muset být provedena nová samostatná registrace pro přihlašovanou dvojici.

Hodnocení, vyhlašování

 • První tři místa budou ohodnocena diplomy a věcnými dary.

 

Přípravy se pomalu rozbíhají a další aktuality a novinky budeme postupně přidávat. Budou upřesněny propozice s ohledem na přidanou kategorii a také přesnější informace k online registraci.

 

Budeme se těšit! 🙂

Za pořadatele Zdeněk Borkovec a Jiří Obsadný

 

 

Pozvánka – SILESIA kros 1/2 marathon

Ahoj sportovci, běžci.
 
Zveme vás všechny na partnerský závod, který se koná další víkend v Opavě. Dne 21.10. se běží SILESIA kros 1/2 marathon na distancích 6, 13 a 23 km. Trasy vedou v okolí Opavy, Hradce nad Moravicí a zámku Raduň. Připraveny jsou také běžecké závody pro děti, hodnocení družstev a také dámský kros bez věkového omezení na distanci 6 km. Potkáme se na startu!
 

Omluva (vyhlašování)

Omlouváme se všem účastníkům a divákům za zdržení při vyhlašování výsledků hlavního závodu. Důvod této prodlevy byl způsoben tím, že jedna ze závodnic z kategorie žen proběhla 2x cílem, kdy poprvé proběhla regulérně, poté se po několika minutách vrátila před cíl, a proběhla jej podruhé. Vzhledem k množství závodníků byla jak 2x zapsána do výsledkové listiny, tak (a to byl právě kámen úrazu) jí byl 2x zaznamenán i čas. Při závěrečné kontrole nám nesouhlasil počet závodníků s počtem zapsaných časů, tím pádem se všechny časy musely po jednom procházet a vše bylo velmi zdlouhavé.

Tímto se omlouváme za vzniklou situaci a doufáme, že vás to neodradí od účasti na příštích ročnících.. 🙂

Díky těmto zkušenostem a také stále narůstajícímu počtu závodníků a jsme se rozhodli, že pro příští ročníky budeme využívat měření pomocí elektronické časomíry, která jak ušetří mnoho papírování, tak hlavně urychlí vyhlašování ve všech kategoriích, a v neposlední řadě také zabrání tomu, aby nastal podobný problém, jako nastal dnes.

Veškeré postřehy (foto, video, Vaše pocity ze závodu) uvítáme na adrese „katerinicky-trail@seznam.cz“ a rádi je poté zveřejníme v referencích a galerii.

Očima výherce hlavní ceny tomboly Pavla Rýdla

3 Nedá mi to, abych nenapsal více řádků o Kateřinickém Trailu. Závod jsem zažil už loni, a protože se mi líbil, rozhodl jsem se, že ani letos nemohu chybět. Protože mne v mých „hobby“ běžeckých výkonech pomalu dohání můj 12letý syn, neváhal jsem a vzal jej s sebou stejně jako na předchozí dospělácké závody. Na startovní listině byl sice za jeho rokem narození /2002/ uveden vykřičník, ale protože už zvládl nejen Hornickou 10 ale i Porubský čtvrtmaraton, neviděl v absolvování Kateřinického trailu problém. Ihned po příjezdu do Kateřinic se nás ujali pořadatelé, kteří nám ukázali nejen, kde zaparkovat bezpečně auto, ale také, kde se přihlásit, převléci apod. Ani jsme moc nevnímali právě probíhající dětské závody, protože náš zájem stejně jako u ostatních a hlavně dětí vzbudila živá husa umístěna v ohrádce s označením „Hlavní cena v tombole“. Stejně jako ostatní účastníci jsme řešili otázku, co s ní bude výherce dělat, pokud se na závody zrovna nedostavili autem. Vzít husu na vodítko a kráčet s ní domů, popř. ji naložit na kolo si nedovedl nikdo z nás dost dobře představit. Hlavně já, protože jsem v minulosti na většinu závodů jezdil právě na kole. Ještě se nám podařilo od okolních dětí zjistit, že její jméno je Jůlinka. Neuplynulo mnoho času a už nás moderátor závodu, mj. velmi obratný a doslova narozený pro tuto činnost, svolával na start. Poslední instrukce a hurá do terénu. Trať určitě nebyla ani jednoduchá ani jednotvárná. Povrch se střídal mezi asfaltem, polní cestou, vyčnívajícími kořeny, bahnem. Zkrátka trail se vším všudy. Účastníky čekala 2 kola tohoto náročného terénu. Postupně dobíhali ti nejlepší a za nimi ostatní. Hned v cíli byl k dispozici teplý čaj, velká bageta a kdo chtěl, byl odvezen k nedalekým sprchám za účelem zbavit se přebytečného bahna, které na sebe nabral cestou. V hlášení jednotlivých kategorií bylo typické pro tento závod. Pořadatelé postupně sezvali závodníky jednotlivých kategorií a nakonec udělali společné foto všech, kteří mezi sebou soupeřili /krásná památka/. Po vyhlášení, kdy každý účastník obdržel diplom, následovala dlouho očekávaná tombola. Cen bylo opravdu mnoho a snad každý byl obdarovaný. A husa stále čekala na svého výherce. Snad už všichni nějakou cenu dostali, až na mne. A také to přišlo. Ústy moderátora se ozvalo: „Hlavní cenu – živou husu vyhrává závodník č.31 Pavel Rýdl“. Za mohutného nadšení přihlížejících mi byla cena předána. Zvíře se naštěstí chovalo klidně a vůbec si neuvědomovalo, že mění majitele, ale mi šrotovalo v hlavě, co s ní. Na balkon třípokojového bytu by to asi nebylo vhodné a obývák také není zrovna ideální. V této souvislosti jsem si také vzpomněl na povídku pánů Šimka a Grossmanna „Jak jsme chovali užitečné zvíře“. Za lítosti okolních dětí, které se těžce loučily se svou Jůlinkou, jsem ji naložil do kufru auta a za synovy asistence odjížděl směr domov. Do hlavy se mi stále vkrádala myšlenka zastavit se u rodičů, kteří bydlí v rodinném domku. Ne že bych chtěl husu nechat u nich, ale třeba by znali někoho, kdo si s ní poradí. Zpočátku to byl pro ně šok, když jsem otevřel kufr auta a z něj na ně koukala živá husa s vysvětlením, že jsem ji vyhrál na běžeckých závodech. Dal16i jsme ale hlavy dohromady a shodli se, že jejich soused p. Holáň by si s ní věděl rady. Nezbývalo mi, než u něj zazvonit s prosbou, že jsem vyhrál živou husu a nevím, co s ní. Naštěstí neváhal, s omluvou právě přísedící návštěvě byl za 10 minut u nás. Další příběh hlavní výhry v tombole byl již typický pro osud tohoto druhu zvířete v období kolem svátku sv. Martina. Nejdůležitější okamžiky celého průběhu závodu i s jeho „dohrou“ je v přiložené fotodokumentaci.
Tímto bych chtěl poděkovat všem, kteří se zasloužili o hladký průběh závodu, ale i panu Holaňovi, který dokázal hlavní cenu v tombole zpracovat dle spokojenosti všech.
Na příští ročník Kateřinického trailu určitě přijedu a jen doufám, že tentokrát nebude hlavní cenou živé selátko. Ale i s touto alternativou jsem počítal. Bratr mého „zachránce“ dělá i zabíjačky.
Jen vím, že na tyto závody už nemohu jezdit na kole..

Pavel Rýdl, výherce hlavní ceny tomboly.

Do startu závodu zbývá

11. 10. 2020

Motto

„Běhání je náboženství moderní doby. Běhá kdekdo, běhá se všude, běhá se pro radost, běhá se kvůli shazování kil, běhá se, aby si vás lidi všimli (zdravíme Terryho Foxe a Forresta Gumpa). A především se běhá proto, že na rozdíl od trdlování v předražených fitness centrech je to skoro zadarmo.“

Organizátoři závodu

Obec Kateřinice

Poskytovatel příspěvku

Mediální partner

Svetbehu.cz

 

Sponzoři

Ing.Radovan Lys – B.G.A. Trade

 

Ovoce – zelenina Marek Skopal

 

KODECAR

 

 

 

Věra Richterová

 

 

SEMITA-DS s.r.o.   Jiří Válek

 

 

Radek Matěj

Moravan Kateřinice

Martin Mačák transport & spedice

Farma Lička

Jaroslav Obsadný

Miroslav Zbavitel