Obec Kateřinice za podpory Sdružení měst a obcí povodí Ondřejnice pořádá

Generální partner Kateřinického trailu

Generální partner Kateřinického trailu

Kateřinický Trailový závod III.ročník

Nebyly nalezeny žádné obrázky


Letos se Kateřinický Trailový závod konal dne 15.11.2014 a byl přesunut z dřívějšího poldru do areálu u Obecního úřadu v Kateřinicích pro zajištění lepšího zázemí pro závodníky a diváky.
Počasí se nám letos opravdu vydařilo, přilákalo spousty diváků a příznivců tohoto sportu. Závodu se zúčastnilo celkem 138 závodníků, kteří byli letos rozděleni do kategorií dle věku.
Děti do 6 let mohly běžet v doprovodu rodičů, jak už tomu bylo v dřívějších letech. V tomto ročníku na ně čekala trať dlouhá 600 m. Další kategorie patřila dětem od 6 do 8 let které běžely rovněž 600 m naší připravené trati. Děti od 9 do 12 let absolvovaly zmiňovaný úsek dvakrát, tedy 1200 m. Nejstarší děti od 13 do 15 let startovaly společně s dospělými v hlavním závodě a vydaly se na trasu dlouhou 5,75 km. Stejný úsek měly také ženy v kategorii od 16 do 39 let a ženy starší 40 let. Mužská kategorie byla rozdělena stejně jako trať pro ženy (od 16 do 39 let a starší 40 let), jen s rozdílem dvojnásobné délky tratě, která se skládala z dvou okruhů závodu 11,5 km. Závodníci hlavního závodu mohli na trati využít občerstvovací stanice, která byla pro ně letos prvně připravena.
Všechny závodníky povzbuzoval bouřlivý dav fanoušků, diváků a pořadatelů podél celé trati a dodával jim energii pro ještě lepší časové výkony.
Všichni závodníci doběhli do cíle bez zranění, následně dle pořadí v jednotlivých kategoriích byli odměněni medailemi a diplomem. Všechna startovní čísla hlavního závodu byla navíc slosována v tombole o věcné ceny, kde hlavní výhrou byla živá husa. Závodníci dětského závodu dostali balíček sladkostí pro doplnění síly a energie, kterou nechali na trati.
Závod letos měl velmi přátelskou atmosféru mezi závodníky a všichni měli úsměv na tváři z příjemně stráveného sobotního dopoledne.
Výsledky jednotlivých kategorií ze závodu naleznete ve výsledkové listině, fotografie můžete prohlížet v galerii. Děkujeme všem divákům za zaslané fotografie.
Postřehy jednotlivých závodníků jsme již vyvěsili v referencích našeho webu.

Tento závod by se neobešel bez spousty pořadatelů, dobrovolníků a jejich obětavé práci.
Také musíme poděkovat hlavně sponzorům: 2team, Obec Kateřinice, Klub zahrádkářů Kateřinice, Vladimír Šotek, David Dostál, Studio estetické kosmetiky, Václav Podstavek, Autodoprava Jiří Nováček, Skarab s. r. o., Jiří Guzdek, Radek Matěj, Alena Poláčková, Marta Lysová, Ing. Jiří Blažek, Ing. Jana Lambertová.
Další poděkování patří Báře Tlučhořové z Kiss Jižní Čechy za zapůjčení nafukovací brány.
Veškeré postřehy (foto, video, Vaše pocity ze závodu) uvítáme na adrese
katerinicky-trail@seznam.cz a rádi je zveřejníme v referencích.
Už teď se těšíme na Vaši účast v příštích ročnících u nás v Kateřinicích.

Za rozhodčí a pořadatele Petr Poloprutský.

Do startu závodu zbývá
16. 10. 2022
Motto

„Běhání je náboženství moderní doby. Běhá kdekdo, běhá se všude, běhá se pro radost, běhá se kvůli shazování kil, běhá se, aby si vás lidi všimli (zdravíme Terryho Foxe a Forresta Gumpa). A především se běhá proto, že na rozdíl od trdlování v předražených fitness centrech je to skoro zadarmo.“

Organizátoři závodu

Obec Kateřinice

Generální partner

SEMITA-DS s.r.o.   Jiří Válek

Mediální partner

Svetbehu.cz

Sponzoři

Ing.Radovan Lys – B.G.A. Trade

Jiří Matěj

Autodoprava Aleš Kutač

Ovoce – Zelenina Marek Skopal

Jaroslav Obsadný